Milieuzones en tol in Italië

Met name in het noorden van Italië zijn er veel milieuzones (Zona a Traffico Limitato (ZTL)). Het zijn er teveel om het één voor één te noteren. Alleen vergunninghouders mogen een ZTL in, ander verkeer alleen op bepaalde tijden. De regels zijn complex en verschillen per stad. Het aantal milieuzones komt met name door de historische gebieden. 

In Italië wordt ruim aan 6.600 kilometer tol geheven. De kosten hiervan zijn afhankelijk van het aantal assen. Hieronder een prijsindicatie van de veelgebruikte trajecten.

Traject2 assen
Cat. 2B
3 assen
Cat. 3
4 assen
Cat. 4
5 assen
Cat. 5
Aosta – Torino23,2031,4049,3057,10
Aosta – Genova30,1039,7062,4072,90
Aosta – Milano28,9036,9058,1067,80
Aosta – Bari80,00102,60160,50189,70
Aosta – Roma65,0084,90133,00156,20
Aosta – Napoli77,20100,30156,90184,70
Chiasso – Torino14,1017,5027,6033,00
Chiasso – Genova12,0015,2023,7028,20
Chiasso – Milano3,204,106,407,60
Chiasso – Bari56,4071,10110,90132,00
Chiasso – Roma38,2048,1075,1089,40
Chiasso – Napoli50,5063,7099,30118,20
Brennero – Torino34,1043,0067,1079,80
Brennero – Genova30,8038,8060,6072,20
Brennero – Milano25,5031,9049,9059,50
Brennero – Bari62,6078,90123,00146,60
Brennero – Roma44,4055,9087,20104,00
Brennero – Napoli56,7071,40111,30132,60
0 Comments

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Blijf vooroplopen en meld je aan voor onze nieuwsbrief!

Bedank voor je aanmelding! Je ontvangt binnen elke minuten een bevestigingsmail.